مزایای ورزش گروهی

مزایای ورزش گروهی

ورزش گروهی به جلسه ای تمرینی گفته می شود که توسط گروهی از افراد به رهبری یک مربی انجام می شود. ورزش گروهی فرصتی را برای شرکت کنندگان فراهم می کند تا با دیگران احساس جوانی، قدرت و نشاط کنند.

پس در این مقاله از سایت ذی ماسل به مزایای ورزش گروهی می پردازیم. تحقیقات نشان می دهد که رایج ترین دلیل اینکه اکثر مردم ورزش نمی کنند، بی حوصلگی است. در ورزش گروهی، خستگی هرگز نمایان نمی شود زیرا نشاط کلاس شرکت کنندگان را با انگیزه و علاقه مند نگه می دارد. شرکت کنندگان در تمرینات گروهی معمولاً از تجربیات سبک مربی، انتخاب موسیقی و تعامل با سایر شرکت کنندگان بهره مند می شوند.

مطالعات ثابت کرده است که هنگامی که گروهی از افراد همراه با یک مربی با نشاط و موسیقی، صحیح تمرین می کنند، یک جلسه تمرین یک ساعته بسیار سریع می گذرد. جو اجتماعی ایجاد شده در جلسات تمرین گروهی باعث می شود که شرکت کنندگان در تمام طول جلسه علاقه مند شوند و منتظر تجربه جلسات جدید هستند.

تمرین گروهی تمرکز و پاسخگویی سریع فیزیکی را بین شرکت کنندگان گسترش می دهد. همچنین به ایجاد یک رابطه قوی و حمایتی بین شرکت کنندگان و مربی گروه کمک می کند. انواع مختلفی از تمرین گروهی شامل ایروبیک، رقص با موسیقی، پیلاتس، یوگا، ایروبیک مرحله ای، دوچرخه سواری داخل سالن، کیک بوکسینگ و… برگزار می شود.

انتخاب کلاسهای تمرین گروهی به شما، به آنچه از انجام آن لذت می برید، به باشگاه تناسب اندامی که در آن شرکت می کنید، به تخصص مربیان و به مدت زمان شما بستگی دارد. ورزش گروهی مزایای مختلفی دارد که اگر تصمیم بگیرید خود به تنهایی تمرین کنید ممکن است آنها را از دست بدهید!

برخی از مزایای ورزش گروهی عبارتند از:

  • قرار گرفتن در یک محیط اجتماعی و با نشاط
  • انجام تمرینی منظم، ایمن و مؤثر
  • یک برنامه تمرینی ثابت خواهید داشت
  • ارتباط و آموختن از سایر شرکت کنندگان
  • جلسات تمرینی گروهی حتی بعد از جلسه نیز شرکت کنندگان را با انگیزه نگه می دارد.

کلاس تمرینی که با یک هدف خاص ساخته شده باشد همیشه به هدف خود می رسد. از آنجا که این وظیفه مربی گروه است که مطمئن شود این روال حتی برای شرکت کنندگان با دانش محدود در مورد برنامه های ورزشی ایمن و موثر مفید است.

یک کلاس مناسب طراحی شده علاوه بر قسمت تمرین، شامل گرم کردن، انعطاف پذیری و سرد کردن بدن است. هنگامی که افراد به تنهایی ورزش می کنند، اغلب قسمت هایی از تمرین را که کمتر در مورد آن می دانند یا مورد علاقه آنها نیستند، فراموش می کنند.

علاوه بر این، متخصص تناسب اندام نه تنها اجزای تمرین را طراحی می کند، بلکه شدت را نیز مدنظر دارد، بنابراین کلاس به طور مناسب برای بهبود سلامتی قلبی، تنفسی و عضلانی طراحی شده است. متخصص تناسب اندام همچنین می تواند الهام بخش شرکت کنندگان باشد و آنها را تشویق به انجام سایر رفتارهای سالم خارج از کلاس کند.

تیم ذی ماسل

کپی تنها با لینک دادن به این صفحه مجاز است