۵۰ غذای کم کالری برای رژیم غذایی

50 غذای کم کالری برای رژیم غذایی

غذاهای مقوی کم کالری می توانند در کاهش کالری دریافتی روزانه به فرد کمک کنند تا احساس سیری کند، که نتیجتا می تواند به کاهش وزن یا حفظ وزن کمک کند. در این مطلب از سایت ذی ماسل لیستی از ۵۰ غذای کم کالری را قرار داده ایم که می توانند به افرادی که مایل به لاغر شدن هستند کمک کند، به علاوه اطلاعاتی در مورد ارزش غذایی آنها نیز کسب خواهید کرد.

۱. سیب: سیب سرشار از ویتامین C است. همچنین منبع خوبی از فیبر است که می تواند به سلامت روده کمک کند. یک سیب کوچک حاوی ۸۶ کالری است.

۲. لیچی یا سرخالو: لیچی یک منبع عالی از ویتامین C است. کالری کمی نیز دارند، یک لیچی کمتر از ۷ کالری دارد.

۳. پاپایا: پاپایا منبع عالی ویتامین C است. یک وعده ۱۰۰ گرم تقریباً ۷۰٪ از ویتامین C مورد نیاز روزانه یک بزرگسال را فقط با ۴۳ کالری تأمین می کند.

۴. گریپ فروت: گریپ فروت برای بسیاری از افراد یک میوه محبوب است. یک برش گریپ فروت فقط ۱۰ کالری دارد و نیز منبع غنی ویتامین C است.

۵. توت فرنگی: توت فرنگی منبع خوبی از ویتامین C و منگنز و همچنین فیبر و آنتی اکسیدان است. یک توت فرنگی تنها حاوی ۶ کالری است.

۶. تمشک: تمشک سرشار از ویتامین C، منگنز و ویتامین K است و همچنین منبع خوبی از فیبر است. یک فنجان تمشک (۱۵۰ گرم) حاوی معادل ۷۸ کالری است.

۷. زردآلو: از نظر مواد مغذی دارای ویتامین های C، E و K و همچنین ویتامین های گروه B است. یک زردآلو خام (حدود ۳۵ گرم) فقط ۱۶ کالری دارد.

۸. گیلاس: گیلاس سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین C، پتاسیم و فیبر است. یک فنجان گیلاس (۱۵۰ گرم) حاوی ۹۵ کالری است.

۹. هندوانه: سرشار از ویتامین های A و C، و منبع خوبی از ویتامین B6، ۱۰ توپ هندوانه حاوی فقط ۳۷ کالری است.

۱۰. آرگولا یا شابانک: یک فنجان آروگولا (۲۰ گرم) تقریباً ۵ کالری دارد. سرشار از کلسیم، آهن و پتاسیم است.

۱۱. تربچه: تربچه منبع خوبی از پتاسیم، فولات و ویتامین C است، یک فنجان تربچه (۱۱۶ گرم) فقط ۱۸ کالری انرژی دارد.

۱۲. مارچوبه: مارچوبه منبع خوبی از ویتامین های K، A و E و همچنین سرشار از آهن است. یک ​​مارچوبه متوسط فقط ۳ کالری دارد و یک فنجان (۱۳۴ گرم) فقط ۲۷ کالری.

۱۳. زیتون سبز یا سیاه: زیتون سرشار از کلسیم، ویتامین E و آهن است، ۱۵ گرم زیتون حاوی ۲۲ کالری است.

۱۴. فلفل: ۸۵ گرم فلفل حاوی ۲۵ کالری است. همه انواع فلفل منبع خوبی از ویتامین C و B6 است.

۱۵. گوجه فرنگی: گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان لیکوپن است و همچنین دارای ویتامین C، پتاسیم، فولات و ویتامین K زیادی است. ۱۲۶ گرم گوجه حاوی ۲۵ کالری است.

۱۶. کرفس: یک ساقه کامل کرفس حاوی کمتر از ۶ کالری است. کرفس منبع خوبی از فیبر است و حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین C است.

۱۷. کاهو کوه یخی: کاهوی کوه یخی غنی از ویتامین های A و K و همچنین فولات است. یک فنجان (۷۲ گرم) کاهو خرد شده فقط شامل ۱۰ کالری دارد.

۱۸. رازیانه: یک منبع غنی از ویتامین K، رازیانه همچنین دارای ویتامین C، فیبر و پتاسیم است. نصف پیاز رازیانه فقط ۳۶ کالری دارد.

۱۹. شاهی: شاهی غنی از مواد مغذی از جمله ویتامین های A، C، E و K. است و همچنین منبع خوبی از کلسیم است. به دلیل محتوای زیاد آب، بسیار کم کالری است، یک فنجان (۳۴ گرم) شاهی خرد شده حاوی کمتر از ۴ کالری دارد.

۲۰. خیار: خیار سرشار از ویتامین K است. یک فنجان خیار خرد شده (حدود ۱۲۰ گرم) حاوی فقط ۱۸ کالری است.

۲۱. چغندر: چغندر منبع خوبی از فیبر، ویتامین C و فولات است. یک چغندر ۸۰ گرمی تقریباً ۳۴ کالری دارد.

۲۲. کدو سبز: سرشار از پتاسیم، فیبر غذایی و ویتامین C، یک وعده کدو سبز (۹۵ گرم) حاوی فقط ۲۰ کالری است.

۲۳. جوانه یونجه: این جوانه های ریز سرشار از ویتامین K، روی و ویتامین های گروه B هستند. یک فنجان (۳۳ گرم) فقط ۸ کالری دارد.

۲۴. کدو تنبل: ممکن است متراکم و پر کننده به نظر برسد، اما کدو تنبل در هر فنجان (۱۱۶ گرم) فقط ۳۰ کالری دارد. همچنین منبع غنی از ویتامین های A، C، E و B6 است.

۲۵. کلم قرمز: یک فنجان (۷۰ گرم) کلم قرمز خرد شده حاوی کمتر از ۲۲ کالری است. کلم قرمز منبع عالی ویتامین ها از جمله ویتامین های A، C و K است.

۲۶. قارچ سفید: قارچ سفید منبع خوبی از چندین ماده مغذی از جمله ویتامین D، روی و آنتی اکسیدان است. نصف فنجان (۳۵ گرم) قارچ سفید خرد شده تقریباً کمتر از ۸ کالری دارد.

۲۷. گل کلم: گل کلم منبع غنی ویتامین C است. یک فنجان (۱۰۰ گرم) گل کلم فقط ۲۷ کالری و ۵ گرم کربوهیدرات دارد.

۲۸. بامیه: بامیه سرشار از منیزیم، فولات و ویتامین A است، یک فنجان (۱۰۰ گرم) حاوی فقط ۳۳ کالری است.

۲۹. جوانه بروکسل : سرشار از فیبر، ویتامین K و ویتامین C است. یک فنجان ۱۰۰ گرم جوانه بروکسل حاوی ۳۹ کالری است.

۳۰. اسفناج: اسفناج به دلیل داشتن منبع غنی از آهن بسیار مشهور است. همچنین حاوی ویتامین A، منگنز، ویتامین C و ویتامین B6 است. یک فنجان (۲۵ گرم) فقط ۶ کالری دارد.

۳۱. برگ چغندر سوئیسی: یک وعده ۱۰۰ گرم آن حاوی فقط ۱۹ کالری است. بسیار مغذی است، و حاوی آنتی اکسیدان ها، فیبر، کلسیم و آهن و همچنین ویتامین های C، E، B6 و K است.

۳۲. لوبیا سبز: لوبیای سبز حاوی مواد مغذی بسیاری از جمله ویتامین های گروه B، ویتامین K و ویتامین C است. یک فنجان ۱۰۰ گرم لوبیای سبز حاوی ۳۱ کالری است.

۳۳. کلم پیچ: کلم پیچ شامل بسیاری از مواد مغذی فیبر، آنتی اکسیدان، کلسیم، ویتامین C و K و آهن است. یک فنجان ۲۵ گرم کلم پیچ کمی کمتر از ۹ کالری دارد.

۳۴. هویج: هویج میان وعده مناسبی است. مملو از ویتامین های C، K و ویتامین های گروه B، یک هویج کوچک (۵.۵ اینچ) فقط ۲۰ کالری دارد.

۳۵. جیکاما (سیب زمینی مکزیکی): دارای ویتامین ها و مواد معدنی زیادی از ویتامین C، فیبر و آهن گرفته تا پتاسیم و منگنز است. یک وعده ۱۰۰ گرم فقط ۳۸ کالری دارد.

۳۶. روتاباگا: منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C و همچنین کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین E است. یک فنجان (۱۴۰ گرم) حاوی ۵۰ کالری است.

۳۷. کلم بروکلی: کلم بروکلی منبع عالی فیبر است و حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین های A، C، E، K و ویتامین های گروه B است. کلم بروکلی همچنین سرشار از فولات، کلسیم و منیزیم است. یک فنجان ۹۰ گرم کلم بروکلی حاوی ۳۰ کالری است.

۳۸. پیاز: یک وعده ۱۰۰ گرم پیاز قرمز یا سفید، بسته به نوع مختلف، بین ۴۰ تا ۴۵ کالری دارد. پیاز منبع خوبی از ویتامین ها از جمله ویتامین C و B6 است.

۳۹. تره فرنگی: علاوه بر عالی بودن برای سوپ، یک تره با اندازه استاندارد فقط ۵۵ کالری دارد. تره فرنگی منبع خوبی از کلسیم، آهن، ویتامین C و ویتامین های گروه B است.

۴۰. شلغم: شلغم سرشار از ویتامین C و B6، پتاسیم، کلسیم و فیبر است، یک فنجان (۱۳۰ گرم) فقط ۳۶ کالری انرژی دارد.

۴۱. مارمیت: مارمیت مدت طولانی در انگلستان محبوب بوده و در سالهای اخیر در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. حاوی فقط ۱۱ کالری در هر قاشق چای خوری است و منبع خوبی از ویتامین های گروه B است.

۴۲. سوپ سبزیجات: با کمال تعجب، یک کاسه سوپ سبزی یا آب پز حاوی تنها ۱۲ کالری در هر فنجان است. ارزش غذایی آن زیاد نیست، اما یک سوپ سبزیجات مغذی و خوشمزه خواهید داشت.

۴۳. سس تند: سس های گرم می توانند عطر و طعم زیادی به غذاها اضافه کنند. اما کالری آنها کم است و یک قاشق چای خوری حاوی فقط ۵ کالری است.

۴۴. سوپ سبزیجات میسو: در هر وعده ۲۴۵ میلی لیتر فقط ۴۰ کالری دارد. با افزودن سبزیجات غنی از فیبر یا غنی از پروتئین، می توان فواید غذایی آن را تقویت کرد.

۴۵. سیر: سیر معروف به عطر و طعم قوی است و بخاطر کم کالری بودن کمتر شناخته شده است. یک حبه سیر تقریباً کمتر از ۵ کالری دارد و منبع خوبی از منگنز، ویتامین B6 و ویتامین C است.

۴۶. ​​خردل: یکی دیگر از طعم های خوب برای سس سالاد خردل است، خردل در هر قاشق غذاخوری فقط ۹ کالری دارد.

۴۷. پودر کاکائو شیرین نشده: ممکن است تعجب آور باشد که بدانید پودر کاکائو شیرین نشده فقط ۱۲ کالری در هر قاشق غذاخوری دارد.

۴۸. لیمو و لیموترش: این مرکبات  غنی از ویتامین C اند. یک اونس آبلیمو فقط ۷ کالری دارد

۴۹. قهوه: قهوه بدون افزودن شکر، خامه یا شیر حاوی چیزی حدود ۲ کالری در هر فنجان است.

۵۰. چای: چای سیاه حاوی حدود ۲ کالری در هر فنجان (۸ اونس) است. این موضوع شامل چای های گیاهی مانند چای سبز، بابونه و نعناع نیز می باشد.

بسیاری از غذاهای مغذی وجود دارند که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند، و همچنین بسیاری از آنها کالری کمی دارند. ما در این مقاله ۵۰ تا از این مواد را برایتان لیست کردیم. افرادی که در تلاشند وزن خود را کاهش دهند بهتر است که برخی از میان وعده ها و غذاهای با کالری بالای خود را با یک وعده کم کالری جایگزین کنند.

تیم ذی ماسل

کپی تنها با لینک دادن به سایت ذی ماسل مجاز است