فواید ذهنی ورزش کردن

فواید ذهنی ورزش کردن

این روزها ورزش فقط به دلیل افزایش قدرت تمرین هوازی و یا بزرگ شدن اندازه عضلات نیست. مطمئناً، ورزش می تواند سلامت جسمی و فیزیکی شما را بهبود بخشد، دور کمرتان را کمتر کند، نسبت به قبل لاغرتر شوید و حتی سالها به زندگی شما بیفزاید. اما این تمام فواید آن نیست.

در این مقاله از سایت ذی ماسل به فواید ذهنی ورزش کردن می پردازیم. افرادی که به طور منظم ورزش می کنند تمایل دارند که این کار را همیشه انجام دهند زیرا این کار به آنها احساس فوق العاده خوبی می دهد. آنها در طول روز احساس انرژی بیشتری دارند، شب بهتر می خوابند، ذهن قوی تری دارند و در مورد خود و زندگی شان احساس مثبت و آرامش بیشتری می کنند، و همچنین یک داروی قدرتمند برای بسیاری از چالش های رایج سلامت روان است.

ورزش منظم می تواند تأثیر عمیق مثبتی بر افسردگی، اضطراب و بیماری های روانی داشته باشد. همچنین استرس را از بین می برد، حافظه را بهبود می بخشد، به شما در خواب بهتر کمک می کند و روحیه کلی شما را تقویت می کند. در واقع نیازی نیست که یک فرد ورزشکار حرفه ای باشید تا از مزایای ورزش و باشگاه رفتن بهره مند شوید. تحقیقات نشان می دهد که مقدار متوسطی از ​​ورزش می تواند تفاوتی واقعی ایجاد کند. سروتونین که به عنوان “تثبیت کننده خلق و خو” شناخته می شود، هنگام فعالیت و ورزش آزاد می شود. سن و سطح تناسب شما مهم نیست، شما می توانید یاد بگیرید که از ورزش به عنوان ابزاری قدرتمند برای مقابله با مسائل بهداشت روان، بهبود انرژی، چشم انداز خود و کسب لذت بیشتری از زندگی استفاده کنید.

حتی کمی فعالیت هم از هیچ چیز بهتر است. اگر برای ۱۵ یا ۳۰ دقیقه ورزش وقت ندارید، یا اگر بدن شما به شما می گوید بعد از ۵ یا ۱۰ دقیقه کمی استراحت کنید، اشکالی ندارد. با جلسات ۵ یا ۱۰ دقیقه ای شروع کنید و به آرامی زمان خود را افزایش دهید. هرچه بیشتر ورزش کنید، به مرور انرژی بیشتری نیز خواهید داشت، بنابراین در نهایت امر، بیشتر احساس آمادگی خواهید کرد. نکته اصلی این است که در بیشتر روزها به انجام فعالیت بدنی متوسط ​​- هرچند کم – بپردازید. وقتی ورزش به یک عادت تبدیل می شود، می توانید به آرامی زمانش را اضافه کنید و یا انواع مختلفی از فعالیت های ورزشی را امتحان کنید. اگر این کار را ادامه دهید، شک نکنید مزایای ورزش نتیجه می دهد!

تیم ذی ماسل

کپی تنها با لینک دادن به این صفحه مجاز است