زمان تغییر برنامه بدنسازی

زمان تغییر برنامه بدنسازی

در این مقاله از سایت ذی ماسل به بررسی این موضوع که چه موقع باید برنامه بدنسازی خود را تعویض کنیم، می پردازیم.

۶ علامت که زمان آن است که برنامه بدنسازی تمرینی روزمره خود را تغییر دهید، را برایتان بیان خواهیم کرد.
اما ابتدا این را بدانید چه یک ساعت در هفته یا یک ساعت در روز عرق کنید، فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر میزان فعالیت واقعی شما در سالن بدنسازی تأثیر می گذارد. یکی از مهمترین ها: سازگاری و زمان بندی است. برای کسب نتایج خوب باید به یک روال روزانه یا همان برنامه بدنسازی عمل کنید – اما نه برای مدت طولانی و نه اینکه به اندازه کافی عضلات خود را به چالش نکشید.

جوزی گرینول ، مربی بدنسازی در شهر نیویورک ، می گوید: “در ابتدا شما نیاز به انسجام دارید تا ببینید که در کجا ایستاده اید و پیشرفت خود را پیگیری می کنید، اما در نهایت عضلات شما برای ادامه رشد به سردرگمی و شوک نیاز دارند.” هر چقدر یک برنامه بدنسازی را مدت بیشتری انجام دهید، عضلات شما بیشتر به آن عادت می کنند. با گذشت زمان ، این سازگاری به این معنی است که دیگر دستاوردهای خود را در آینه نخواهید دید.

اکثر کارشناسان برای جلوگیری از این فلات یا استپ، استراتژی تغییر روال تمرینی یا همان تغییر برنامه بدنسازی را هر شش تا هشت هفته توصیه می کنند، اما شما نمی توانید فقط به تقویم اعتماد کنید. مربی شخصی مستقر در لس آنجلس، لالو فوئنتس می گوید: “بدن و ذهن شما به شما می گویند چه وقت وقت آن است که برنامه خود را تغییر دهید و عضلات خود را بیشتر به چالش بکشید”

برای دانستن این موضوع این شش علامت را بررسی کنید:

۱- برنامه تمرینی بدنسازی تان آسان شده است

وقتی یک روال جدید را شروع می کنید ، در ست اول احساس سوزش می کنید و در سومین مرحله، احتمالاً در تلاش هستید که آن را تمام کنید. هرچه مدت زمان بیشتری آن را انجام دهید، این کار آسان تر می شود – تا زمانی که خیلی آسان نباشد. فوئنتس می گوید: “در طول تمرینات ، باید احساس چالش کنید تا نتیجه را ببینید.”

۲- خسته هستید

جاستین سانچز ، مربی در YG Studios در نیویورک می گوید: “از نظر روانشناسی ، خستگی زیاد نشانه این است که زمان تغییر آن فرا رسیده است.” وی توضیح می دهد که بخش عمده ای از پایبندی به ورزش، حفظ این عامل لذت هنگام ورزش است. هنگامی که این مورد را از دست می دهید، انگیزه را از دست خواهید داد.

۳- گرسنه نیستید

آیا آن انگیزه را ندارید که همه چیز را در میز شام تخریب کنید؟ “بعد از یک تمرین خوب، بدن شما در حال ترمیم فیبرهای عضلانی است که در طول تمرین شکسته می شود. فوئنتس می گوید: “برای تولید رشته های جدید پروتئینی عضلات به پروتئین و مواد مغذی نیاز دارد – به همین دلیل احساس گرسنگی می کنیم.” “اگر تمرینات شما آسان است ، هیچ فیبر عضلانی برای ترمیم وجود ندارد و بدن ما غذای اضافی نمی خواهد.”

۴- ضربان قلب تان پایین است

یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص اینکه بدن شما با روال معمول سازگار شده است ، ضربان قلب است. سانچز می گوید: “اگر ضربان قلب خود را کنترل می کنید و هنگامی که باید خیلی سخت کار کنید نسبتاً پایین می ماند، به احتمال زیاد با روال معمول خود سازگار شده اید.”

۵- درد ندارید

فوئنتس می گوید: “هر بار که به وزنه ها برخورد می کنید، باید میزان کمی احساس درد کنید.” وقتی یک برنامه بدنسازی جدید را شروع می کنید یا دوباره به سالن بدنسازی می روید، درد روز بعد شما بسیار دردناک خواهد بود یا هفته یا دو هفته اول. این باعث انحراف بیشتر عضلات با حرکات و استرس می شود. سانچز می گوید: “حتی افراد متناسب و فیت نیز پس از یک تمرین عالی کمی آزار خواهند یافت.”

۶- هیچ تغییری نمی بینید

آینه دروغ نمی گوید: چهار تا شش هفته پس از عمل به برنامه بدنسازی، باید تأثیرات جسمی آن را ببینید. سانچز می گوید ، تغذیه سهم بزرگی در این امر دارد، اما اگر رژیم خود را به طور منظم حفظ می کنید اما هنوز هم تغییرات فیزیکی مشاهده نمی کنید ، احتمالاً مقصر سازگاری با برنامه تمرینی قبلی است و برای شوک دادن به بدن باید از برنامه جدید استفاده کرد.

جمع بندی: هر برنامه را حداکثر دو ماه اجرا کنید و سپس حتما تغییر دهید و از برنامه بدنسازی جدید استفاده کنید.

سایت ذی ماسل

کپی تنها با لینک دادن به سایت ذی ماسل مجاز است