اهمیت برنامه تمرینی بدنسازی

اهمیت برنامه تمرینی بدنسازی

اگر در مورد بدنسازی جدی هستید، داشتن یک برنامه تمرینی بدنسازی عالی برای دستیابی به پیشرفت و نتایج مطلوب ضروری است. بدون برنامه تمرینی، ممکن است به طور موثر تمام گروه های عضلانی را هدف قرار ندهید و یا به تدریج شدت تمرینات تان کاهش دهید.

علاوه بر این، یک برنامه بدنسازی که به خوبی طراحی شده است به شما کمک می کند با انگیزه و در حال پیشرفت بمانید. لذا شما یک برنامه روشن برای دنبال کردن خواهید داشت و می توانید پیشرفت خود را به سمت اهداف خود مشاهده کنید.
در این مقاله از سایت ذی ماسل، به اهمیتِ داشتن برنامه تمرینی خوب خواهیم پرداخت :

چرا باید برنامه بدنسازی را دنبال کنم؟ آیا نمی توانم فقط به باشگاه بروم و ورزش کنم؟

می توانید، اما اگر بدون برنامه بدنسازی به باشگاه بروید و کارهای تصادفی انجام دهید، به احتمال زیاد نتایج تصادفی خواهید گرفت.

«یک برنامه بدنسازی خوب به شما امکان می دهد همواره پیشرفت کنید.»

اصل اضافه بار حیاتی ترین اصل برای به دست آوردن عضله و بهبود ترکیب بدن شما (یا پیشرفت در هر نوع فعالیت بدنی) است. این بدان معناست که با به چالش کشیدن مستمر عضلات خود برای انجام کارهایی بیش از آنچه که در حال حاضر می توانند انجام دهند، به تدریج نیاز عضلات خود را افزایش دهید. کمی وزنه را سنگین تر می‌کنید یا تعداد تکرارها یا ست‌هایی را که انجام می‌دهید بر اساس اصول افزایش می‌دهید. با گذشت زمان، بار روی ماهیچه‌های خود را افزایش می‌دهید و آنها را مجبور می‌کنید تا خود را تطبیق دهند و بزرگ‌تر و قوی‌تر شوند.

پیروی از یک برنامه بدنسازی به شما امکان می دهد به طور مداوم پیشرفت خود را ردیابی کنید. و این تضمین می کند که به طور مناسب خود را به چالش بکشید و از تضعیف دستاوردهای خود دوری کنید.

«یک برنامه بدنسازی ، حرکت با ساختاری اصولی و تمرکز تمرینی را به شما می دهد»

رفتن به باشگاه و شروع تمرین با یک برنامه بدنسازی جدید، و یا افزایش و کاهش تعداد روزهای تمرین، اصل سردرگمی عضلات نامیده می‌شود. سردرگمی عضلانی شامل تغییر روال تمرینی شما برای جلوگیری از عادت ماهیچه های شما به یک نظم خاص ورزشی یا تعداد معینی از تکرار است. تئوری پشت سردرگمی عضلانی این است که شما رشد عضلانی را تحریک می کنید و با تغییر مداوم تمرینات خود به نحوی از پسرفت در تمرین خود جلوگیری می کنید.

اگر همیشه روال یکسانی را انجام دهید، ماهیچه‌های شما سازگار می‌شوند، و به استرسی که بر آنها وارد می‌کنید کمتر پاسخ می‌دهند. با تغییر روال تمرینی خود، عضلات خود را تحت تنش جدید قرار می دهید و آنها را مجبور می کنید که بزرگتر و قوی تر شوند تا سازگار شوند.

تنوع در تمرین چیز خوبی است و ممکن است به شما کمک کند انگیزه خود را حفظ کنید. اما تحقیقات نشان می دهد که چرخش بیش از حد مکرر یا تصادفی تمرینات رشد و قدرت عضلات را نیز به خطر می اندازد.
به همین دلیل است که ما در ذی ماسل توصیه می کنیم از برنامه های بدنسازی و فیتنس که برایتان طراحی کردیم استفاده کنید و همیشه پیشرفت کنید.

به طور خلاصه:


با رفتن به باشگاه بدون برنامه شاهد کمی افزایش عضله خواهید بود. اما برای بهترین نتایج، باید یک برنامه بدنسازی خوب و ساختار یافته را دنبال کنید که به شما امکان می‌دهد اضافه بار پیشرونده را تمرین کنید و پیشرفت خود را آسان کنید.

کپی برداری از این مقاله فقط با لینک دادن به سایت ذی ماسل مجاز است.