نوشیدن آب سرد بیشتر، کالری بیشتری می سوزاند

نوشیدن آب سرد بیشتر ، کالری بیشتری می سوزاند

در این مقاله از سایت ذی ماسل به بررسی اثر نوشیدن آب سرد در کالری سوزی و ورزش می پردازیم. هنگام تلاش برای کاهش وزن باید آب کافی بنوشید. جایگزینی آب ساده به جای نوشیدنی های حاوی شکر یکی از راه های کاهش کالری است. برخی مطالعات می گویند آب، به ویژه آب سرد، اثرات کاهش وزن و کاهش کالری مصرفی و کمک به چربی سوزی دارد.

آب سرد و کالری سوزاندن

یک نظریه این است که بدن شما باید کالری بسوزاند تا آب سرد یا دمای اتاق را به دمای بدن برساند. به این فرآیند ایجاد گرما ترموژنز گفته می شود. یک مطالعه کوچک از سال ۲۰۰۳ ادعا کرد که نوشیدن آب ممکن است به شما کمک کند هر روز چند کالری اضافی بسوزانید. شرکت کنندگان مورد مطالعه پس از نوشیدن آب سرد (۳۷ درجه فارنهایت)، حدود ۱۵ کالری در هر بطری آب، کالری بیشتری سوزاندند که بسیار کمتر از اختلاف دما بود.

لذا مطالعات نشان می دهد که تعداد کالری سوزانده شده پس از نوشیدن آب فقط تا حدی تحت تأثیر دما است. به نظر می رسد بیشتر انرژی مصرفی از بدن است که پس از هجوم آب اضافی برای متعادل سازی سطح مایعات، نمک و ساکارز کار می کند.

با مساوی بودن همه چیز، اگر آب سرد را ترجیح می دهید، جلو بروید و آن را خنک کنید. تعداد کمی از افراد آب دمای اتاق را مطبوع می دانند و ممکن است مقدار کمتری از آن را بنوشید. آخرین دستورالعمل های کالج پزشکی ورزشی آمریکا در مورد آبرسانی به ورزشکاران و افرادی که ورزش می کنند، این است که آب خنک بنوشند.

هر روز به چه میزان آب نیاز دارید

صرف نظر از رژیم غذایی، اینکه چقدر باید روزانه آب بنوشید، یک سوال رایج است. به غیر از آبی که در غذا می گیرید، منابع پزشکی می گویند زنان باید بین ۱۱ تا ۱۲ فنجان نوشیدنی در روز (۲.۷ لیتر) و مردان بین ۱۵ تا ۱۶ فنجان (۳.۷ لیتر) نوشیدنی بنوشند. با ورزش، باید آبی را که از طریق عرق از دست می دهید دوباره پر کنید.

چرا هنگام رژیم گرفتن باید آب بیشتری بنوشید؟

بسیاری از برنامه های رژیم غذایی به شما توصیه می کنند وقتی می خواهید وزن خود را کم کنید آب بیشتری بنوشید. نوشیدن آب بیشتر همانطور که گاهی ادعا می شود به سادگی “چربی” را برطرف نمی کند، اما دلایل مربوط به کاهش وزن برای نوشیدن آب وجود دارد.

نوشیدن یک لیوان بزرگ آب هر زمان که احساس گرسنگی می کنید و قبل از غذا یا میان وعده معده را به طور خلاصه پر می کند و احساس سیری بیشتری ایجاد می کند و شاید زودتر غذا را متوقف کنید. برخی اوقات تحقیقات نشان داده است که نوشیدن آب برای کاهش کالری مصرفی افراد در طول وعده غذایی است، اما نتایج به شرایط بستگی دارد.
شکستن چربی بدن و عضله در طی کاهش وزن باعث تولید اصطلاحا زباله هایی می شود که باید از طریق کلیه ها از بین بروند. نوشیدن آب کافی برای عملکرد کلیه ها برای از بین بردن این مواد زائد مهم است.
رژیم های غذایی معروف و پر پروتئین علاوه بر تجزیه چربی ذخیره شده، مواد زائد بیشتری را از هضم تولید می کنند. عملکرد کلیه هنگام رژیم با پروتئین بالا حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خطرات ناشی از نوشیدن بیش از حد آب

نوشیدن یک گالن آب اضافی در روز را یهویی شروع نکنید! این می تواند شما را بکشد – خصوصاً اگر روزه دارید یا غذای کمی می خورید. آب گرفته شده باید با نمک بدن – الکترولیت ها در تعادل باشد. بدن باید تعادل نمک را حفظ کند یا خطر هیپوناترمی را ایجاد کند، که می تواند منجر به حمله قلبی و حتی مرگ شود

نوشیدن بیش از حد آب منجر به مرگ ورزشکاران سالم شده است. نوشیدن نوشیدنی های ورزشی در حین ورزش استقامتی به معنای جبران نمک از دست رفته در عرق است. رژیم های غذایی نباید به امید سوزاندن چند کالری بیشتر در روز گالن ها آب توصیه کنند. نوشیدن چند لیوان اضافی خوب است، اما یک گالن بیش از حد مجاز است!

نوشیدن آب و ورزش

ورزش هایی مانند پیاده روی باعث بالا رفتن ضربان قلب و تنفس شما می شود و با افزایش تنفس و تعریق آب بدن شما از دست می رود. طبق آکادمی پزشکان خانواده آمریکا، شما باید ۳۰ دقیقه قبل از تمرین یک لیوان آب بنوشید، سپس در حین ورزش هر ۲۰ دقیقه یک لیوان آب بنوشید. وقتی ورزش را تمام کردید، ظرف ۳۰ دقیقه یک لیوان آب بنوشید. البته این بستگی به رشته ورزشی شما نیز دارد.

مثلا ورزش استقامتی شدید ممکن است به روش دیگری نیاز داشته باشد. برای جلوگیری از هیپوناترمی، در دستورالعمل های ماراتن و نیمه ماراتن اغلب گفته می شود “به هنگام تشنگی بنوشید”. در حین ورزش حتما به آب کافی دسترسی داشته باشید تا در هنگام احساس تشنگی بتوانید آب بنوشید.

سایت ذی ماسل

کپی تنها با لینک دادن به سایت ذی ماسل مجاز است