مصرف آب و مایعات در پیاده روی

مصرف آب و مایعات حین پیاده روی

اگر در جلسات پیاده روی متوسطی شرکت می کنید که خیلی هم طولانی نیستند، یک استراتژی مصرف متعادل مایعات ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. برای فهمیدن این موضوع این مقاله از سایت ذی ماسل را تا انتها و با دقت بخوانید.

قبل از پیاده روی

باید قبل از ورزش به خوبی هیدراته شوید. بنابراین، در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. دستورالعمل‌های مصرف روزانه آب می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

کافئین: قبل از پیاده روی از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. نوشیدنی‌های کافئین‌دار باعث از دست دادن مایعات می‌شوند، تشنه‌تر می‌شوید و همچنین باعث می‌شوند که در طول مسیر برای ادرار کردن، توقف‌های نامناسبی داشته باشید.
نمک: قبل از پیاده‌روی‌های طولانی، کمی نمک اضافی در وعده‌های غذایی یا میان‌وعده‌تان مصرف کنید تا سدیم کافی برای حفظ تعادل داشته باشید.
آب: دو ساعت قبل از خروج با نوشیدن یک لیوان آب (حدود ۵۰۰ میلی لیتر) برای پیاده روی خود آماده شوید. این کار اجازه می دهد که هر چیز اضافی از بدن شما عبور کند و قبل از اینکه به پیاده روی بروید از ادرار شما دفع شود. آب همراه داشته باشید یا برای توقف های آبی در طول مسیر برنامه ریزی کنید که بتوانید در هنگام تشنگی یک فنجان آب کامل بنوشید.

در طول پیاده روی شما

در اینجا دستورالعمل هایی در مورد اینکه چه چیزی و چه زمانی در حین ورزش بنوشید آورده شده است:

الکترولیت ها: زمانی که پیاده روی شما بیش از دو ساعت طول می کشد، یک نوشیدنی ورزشی یا غذاهای شور مانند چوب شور می تواند به جذب آب در بدن و همچنین جایگزینی نمک کمک کند و همچنین کربوهیدرات هایی را برای انرژی فراهم می کند.
طعم: طعم آب خود را خوب کنید تا بتوانید بیشتر بنوشید. می توانید یک لیمو یا طعم دهنده های دیگر را به آب خود اضافه کنید.
ارتفاع زیاد و شرایط آب و هوایی: در ارتفاعات بالا، در شرایط گرم و زمانی که رطوبت کم است مایعات بیشتری از دست می دهید و ممکن است نیاز به نوشیدن بیش از حد معمول داشته باشید. باز هم اجازه دهید تشنگی راهنمای شما باشد و به محض اینکه احساس تشنگی کردید بنوشید.
عرق کردن: احتمالاً زمانی که عرق می‌کنید بیشتر تشنه می‌شوید، بنابراین زمانی که می‌دانید عرق می‌کنید، آماده باشید که به مایعات دسترسی بیشتری داشته باشید.
تشنگی: انجام یک «بررسی عطش» ذهنی را هر ۱۵ دقیقه یا بیشتر به یک عادت تبدیل کنید. اگر تشنه هستید، به اندازه کافی آب مصرف کنید تا احساس راحتی کنید.
آب: برای پیاده روی دو ساعته یا کمتر، آب ساده یا طعم دار بهترین نوشیدنی است.


بعد از پیاده روی شما

وقتی ورزش را تمام کردید، آن را با یک نوشیدنی به پایان برسانید.

الکترولیت ها: پس از یک پیاده روی طولانی، در مصرف آب معمولی زیاده روی نکنید. از نوشیدنی‌های ورزشی و/یا غذاهای شور برای پر کردن نمک نیز استفاده کنید.


کپی برداری از این مقاله تنها با لینک دادن به سایت ذی ماسل مجاز است

سایت ذی ماسل